Çocuk Dostu Oteller

Çocuk Dostu Oteller

Herkesin ideal tatilden beklentisi farklı olsa da, çocukları ile birlikte tatile gelecek olanlar, kendi beklentilerine ek olarak çocuklarının ihtiyaçlarını da düşünmek zorundalar. Başka bir deyişle, çocuklu aileler söz konusu olduğunda, en az otelin konumu, hizmet kalitesi, büyüklüğü gibi faktörler kadar, çocuklar için keyifli ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi de önem kazanıyor.

Bu makalemizin konusu olan çocuk dostu oteller, basitçe tanımlamak gerekirse odalardan havuza, verilen hizmetlerden özel etkinliklere kadar, hemen her alanda çocukların ve çocuklu ailelerin de düşünüldüğü otellerdir. Yazının geri kalanında, çocuk dostu otellerde olması gerekenlerden kısaca bahsedeceğiz.

Çocuk Dostu Otellerde Neler Olmalı?

İşte bir oteli çocuk dostu yapan temel özellikler arasından öne çıkanlar:

Güvenlik – Güvenlik, her işletme için ön planda tutulması gereken bir unsur. Yine de, çocuk dostu otellerde küçük misafirlerin tatilleri boyunca her daim güvende olduğundan emin olmak için, ek önlemler alınmalıdır.

Çocuk/bebek ekipmanları – Bebek arabası, bebek telsizi, lazımlık, su ısıtıcı gibi araçlar, çocuklarıyla birlikte seyahat eden tatilcilerin temel ihtiyaçları arasında… Bunları çoğu zaman kendileri getirseler de, her ihtimale karşı gerektiğinde otelin konuklarına bu ekipmanları sunabilmesi, onları zor durumda bırakmaması önemli.

Çocuk Havuzu – Hepimizin de bildiği gibi, yüzme çocukların en sevdiği tatil aktivitelerinin başında geliyor. Bu yüzden, çocukların ebeveynlerinin gözünü arkada bırakmadan güvenle yüzebileceği bir çocuk havuzu, her çocuk dostu otelde mutlaka bulunmalı.

Bakıcı Hizmeti – Ebeveynler biraz da baş başa vakit geçiremeyeceklerse tatilde olmalarının ne anlamı var? Profesyonel bakıcı hizmetleri sayesinde, anne – babalar gözleri arkada kalmadan tatilin keyfini çıkarabilirler.

Çocuklara uygun aktiviteler– Lüks oteller misafirlerine dans, müzik, yarışmalar gibi pek çok eğlenceli aktivite sunar. Çocuk dostu otellerde ise bunların arasında çocukların hem keyifle izleyebileceği, hem de katılabilecekleri yaşlarına uygun aktiviteler yer almalıdır.

Restoranlarda Çocuk Menüleri – Çocukların damak tadı yetişkinlerden biraz farklı… Bundan dolayı, çocuklara hitap edecek hem lezzetli hem de sağlıklı yemek ve tatlı seçeneklerinin yer aldığı çocuk restoranları/menüleri, her çocuk dostu otelde yer almalı.

Çocuklara özel etkinlikler – Çocuklar için özel olarak tasarlanmış; onların yaratıcı yanlarını öne çıkaracak, hem eğlenip hem öğrenmelerini, yaşıtlarıyla birlikte sosyalleşmelerini sağlayacak özel etkinlikler, çocuk dostu otellerin olmazsa olmazlarından.

Temel olarak bir çocuk dostu otelde olması gerekenler bunlar… Daha fazlası için ise, sizleri çocuklar için özel olarak tasarlanmış ayrıcalıklı bir dünya olan Everland Q City’i keşfetmeye davet ediyoruz! Çocukların eğlenceli ve öğretici aktiviteler eşliğinde unutulmaz bir tatil yaşayacakları Everland Q City’i yakından görmek için, bu bağlantıyı takip edebilirsiniz.