Aile Oteli

Aile Oteli

“Aile Oteli”, aslında gayriresmî olsa da oldukça popüler olan, sık sık karşımıza çıkan bir kavram. Peki bir aile oteli nasıl tanımlanır? Böyle bir otelde olması gereken temel özellikler nelerdir? Bu soruların cevabını, yazının geri kalanında bulabilirsiniz.

Aile Oteli Nedir?

Aile oteli, basitçe tanımlamak gerekecek olursa, çocuklu ailelere bir arada keyifli ve güvenli zaman geçirebilecekleri bir ortamın sunulduğu, tüm düzenlemelerin bu doğrultuda yapıldığı oteller için kullanılan bir terimdir. Aile otellerinde, çocuklar sıkılmadan eğlenceli ve verimli bir şekilde vakit geçirebilir, ebeveynleri ise gözleri arkada kalmadan tatil keyiflerini doyasıya yaşayabilirler.

İdeal Aile Oteli Nasıl Olmalıdır?

Yukarıdaki tanımdan yola çıkacak olursak, herhangi bir otelin “aile oteli” olarak tanımlanabilmesi için, belli başlı kriterleri taşıması gerekmektedir. Eğlenceden güvenliğe, sunulan hizmetlerden konuma kadar geniş bir yelpazeye yayılan bu kriterler arasından öne çıkanlar, şu şekilde sıralanabilir:

  • Güvenli bir alan: Tahmin edilebileceği gibi güvenlik, en önemli kriter olarak ilk sırada yer almaktadır. Sadece aile otellerinde değil, her otelde -hatta insanlara hizmet veren her işletmede- ön planda tutulması gereken bir unsur olan güvenliğe, aile otellerinde çocuklar da düşünülürse ekstra özen gösterilmeli, küçük misafirlerin güvenli bir tatil deneyimi yaşayabilmesi için her ayrıntı göz önüne alınmalıdır.
  • Çiftlere ve çocuklara hitap eden eğlence aktiviteleri: Eğlence, tatil deneyiminin önemli bir parçası, hatta pek çok kişi için ana amacı denebilir. Aile otellerinde, evli çiftler ve küçük çocukları düşünülerek, hem yetişkinlerin hem de küçüklerin izlemekten keyif alacakları ve katılabilecekleri eğlence aktiviteleri yer almalıdır.
  • Hem çocukların hem yetişkinlerin zevkine hitap eden restoranlar- Aile otellerinde, çocukların damak tadına uygun seçeneklerin yer aldığı restoranların yanı sıra, yetişkinlerin de yeri geldiğinde baş başa romantik bir akşam yemeği için tercih edebilecekleri, geniş bir yelpazeye yayılan pek çok seçenek yer almalıdır.
  • Küçük çocukları olan aileler için özel hizmetler: Bebekleri ya da küçük çocukları olan ailelerin tatil boyunca pek çok özel ihtiyaçları olabilir… Aile otellerinde, tüm bunlar düşünülerek, çocuklu ailelere ihtiyaç duyabilecekleri her şey, her an ellerinin altında olacak şekilde sunulmalıdır. Bebek telsizi, lazımlık, bebek arabası, su ısıtıcı gibi araçlara ek olarak, profesyonel çocuk bakım hizmeti de, ideal bir aile otelinde mutlaka misafirlerin kullanımına sunulmalıdır.