Ödüller

"ELA QUALITY RESORT Hotel Dünyanın En İyi 99 Oteli Arasında" - 2010

Dünya genelinde tatilcilerin ziyaret ederek, tatil izlenimlerini anlattıkları ve bu bağlamda milyarlarca insanın tatilleri için bir numaralı referans niteliği taşıyan online paylaşım platformu HOLIDAYCHECK, tatilcilerin oy kullanımına göre dünyanın “En iyi 99 Otel”ini belirledi. Ela Quality Resort Hotel, Akdeniz Çanağındaki 1674 Türkiye Oteli arasında 6. sırada yer alırken; Belek’in 1 numaralı oteli seçildi.

ELA QUALITY RESORT HOTEL’IN BAŞARISINI AĞIRLADIĞI MİSAFİRLERİ TESCİLLEDİ.
WTTC ( Dünya Seyahat ve Turizm Örgütü ) Başkanı Jean-Claude Baumgarten ve Genel Müdürü Ufi İbrahim’in de katıldığı büyük bir organizasyonla 26 Mayıs 2007’de kapılarını açan ve Belek bölgesinin en pahalı yatırımları arasında yer alan Ela Quality Resort’un başarısını bu kez dünyanın dört bir yanından ağırladığı misafirleri tescilledi.

Ela Quality Resort, internetten üzerinden satış yapan ve kurduğu sistem ile dünyanın en güvenilir seyahat ve tatil portallarından olan HolidayCheck'in müşteri anketleriyle belirlediği 2010 yılı dünyanın “En İyi 99 Oteli” arasına girdi.

Dünyada 200 ülkeyi ziyaret eden 200 binin üzerinde katılımcının izlenimleriyle belirlenen istatistiklere göre Belek’in 1 numarası olan Ela Quality Resort, Akdeniz çanağında yer alan 1674 otel arasında ise 6. sırada yer alıyor.

Genel Koordinatör Vadi Karatopraklı konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada bu ödülün krize rağmen oldukça yoğun geçen ve en önemlisi başarı ile tamamladıkları sezonun ardından kendileri için büyük bir armağan olduğunu ancak ödülün sürpriz olmadığını belirtti. Karatopraklı, bu başarının sırrını şu şekilde özetledi:

“Türkiye’nin dünyanın en iyi otellerine ev sahipliği yaptığı ve sunduğu hizmet kalitesinin üstünlüğü bugün artık tüm turizm otoritelerinin kabul ettiği bir gerçek. Avrupa’nın en büyük seyahat portallarından olan HolidayCheck’de dünyanın dört bir yanından yaklaşık 81.000 otel için yapılmış 2 milyonun üzerinde yorum mevcut ve tüm bu yorumlar çerçevesinde Türkiye’nin destinasyon olarak 38 otelle birinci sırada yer alıyor olması ülkemiz adına gurur verici. Türkiye’yi 14 otel ile Almanya, 13 Otel ile Avusturya izliyor.

Biz, Ela Quality Resort olarak yola çıktığımız ilk günden bu yana adımızdaki “Kalite” sıfatını %100 misafir memnuniyeti için her alanda geliştirme hedefinde olduk. Her sezon birçok yeni otel turistlerin beğenisine sunuluyor, artan rekabet çerçevesinde oteli çekici kılacak tek vazgeçilmez hizmet üstünlüğüdür, biz bunun bilincindeyiz. Bugüne kadar pek çok ödülle onurlandırıldık ama HolidayCheck gibi misafir yorumlarının değerlendirildiği ve tatile çıkacak turistin en güvenilir referans olarak gördüğü bir portaldan bu ödülün bize gelmesi farklı bir mutluluk. Ela Quality Resort’ta tek bir hedef var: Kişiye özel hizmetle maksimum müşteri memnuniyeti! Ve görüyoruz ki %100 misafir memnuniyeti için doğru yoldayız.”

Turizmde başarının sırrının insana yatırımda gizli olduğuna inanan otel yetkilileri, toplam kalite için her hizmette kalite bilincini tüm çalışanlarına aşılamak amacıyla henüz inşaat aşamasındayken yaklaşık 500 bin dolarlık bir yatırımla Academy Q’yu faaliyete geçirmiş. Çalışanlarının Academy Q’da eğitime tabii tutularak, sınavdan geçerek göreve başladığı Ela Quality Resort, eğitimli ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde yıl boyunca personeline yabancıl dil, kişisel gelişim, kurumsal kültür gibi alanlarda eğitim programları uyguluyor. Otel, işletim sistemini A’dan Z’ye belgelendirmeye yönelik düzenlediği prosedür ve talimatlar ile her departmanında % 100 kalite hedefliyor.

Personel kalitesini sunduğu en önemli ayrıcalık olarak gören Ela, yaşanan global ekonomik kriz çerçevesinde bir çok kurumun öncelikli olarak ertelediği ya da iptal ettiği eğitim giderlerine bu yıl da pay ayırmaya devam ediyor. Otel, önümüzdeki yaz sezonu için şimdiden çalışmalara başlamış bile, şu günlerde dil eğitimleriyle başlayan eğitim programı önümüzdeki aylarda da devam edecek.

5 Mart’ta Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek HolidayCheck Awards 2010 Ödül Töreni için geri sayım başladı.